Resultatlista Kosterpokalen 2012      
Rorsman Klubb Segelnr Typ Namn K-tal Mål kl Korrtid Plats
Arne Goksöyr     K32 Cantanan 1,02 12:43:44 02:41:54 1
Peter Härdén/ Bertil Sahlin   53 K25 Castanj 0,96 12:57:49 02:45:54 2
Team Falk SS Fram 22 K6 Västan 0,88 13:18:44 02:50:29 3
Percy Andersson/Göran Hastler SS Fram 49 K6 Matilda 0,88 13:21:02 02:52:31 4
Per-Oskar Carlsson / Karl-Olle Gran  BJK 3 K6 Anzy 0,88 13:21:09 02:52:37 5
Ingemar Fredriksson/ Reine SS Fram 9 K6 Sunnan 0,88 13:21:12 02:52:39 6
Erik Benjaminsson / Gunbritt Andreasson Inger Henningsson SS Fram 48 K6 Suzanna 0,88 13:21:15 02:52:42 7
Tomas Andersson/ Andersson SS Fram 25 K6 Gripen 0,88 13:22:18 02:53:37 8
Thomas Andreasson / Kent Andreasson SS Fram 15 K6 Freja 0,88 13:23:39 02:54:49 9
Royne Moberg/ Ulrik Olsberg * SS Fram 38 K6 Tuli 0,88 13:25:02 02:56:02 10
Bertil Engdahl BJK 51 K6 Bullen 0,88 13:25:25 02:56:22 11
Dick Magnusson / Anders Andersson SS Fram 2 K6 Eian 0,88 13:40:25 03:09:34 12

 

 Resultatlista Ägirskölden 2012 Segling 1 Segling 2 Segling 3    
Rorsman Klubb Segelnr Typ Namn K-tal Plats Plats Plats Totalt Plats
Royne Moberg/ Ulrik Olsberg * SS Fram 38 K6 Tuli 0,88 2 1 1 4 1
Arne Goksöyr     K32 Cantanan 1,02 1 11 2 14 2
Per-Oskar Carlsson / Karl-Olle Gran  BJK 3 K6 Anzy 0,88 4 3 7 14 3
Peter Härdén/ Bertil Sahlin   53 K25 Castanj 0,96 5 5 5 15 4
Tomas Andersson/ Andersson SS Fram 25 K6 Gripen 0,88 6 8 4 18 5
Thomas Andreasson / Kent Andreasson SS Fram 15 K6 Freja 0,88 3 6 11 20 6
Erik Benjaminsson / Gunbritt Andreasson Inger Henningsson SS Fram 48 K6 Suzanna 0,88 DSQ 2 6 21 7
Team Falk SS Fram 22 K6 Västan 0,88 8 4 9 21 8
Ingemar Fredriksson/ Reine SS Fram 9 K6 Sunnan 0,88 DSQ 7 3 23 9
Percy Andersson/Göran Hastler SS Fram 49 K6 Matilda 0,88 7 9 10 26 10
Bertil Engdahl BJK 51 K6 Bullen 0,88 9 10 8 27 11
Dick Magnusson / Anders Andersson SS Fram 2 K6 Eian 0,88 10 12 12 34 12
Anders Hedin SMSS 50 K6 Galanth 0,88       DNC  
Erik Litander / Karel Friedl SS Fram 32 K6 Drivved 0,88       DNC  

 

KLM K6:or Resultatlista 2012 Segling 1 Segling 2 Segling 3 Segling 4 Segling 5 Slut resultat
Rorsman Klubb Segelnr Typ Namn K-tal Plats Plats Plats Plats Plats Totalt
Royne Moberg/ Ulrik Olsberg * SS Fram 38 K6 Tuli 0,88 1 1 1 6 8 9
Per-Oskar Carlsson / Karl-Olle Gran  BJK 3 K6 Anzy 0,88 3 3 5 2 3 11
Ingemar Fredriksson/ Reine SS Fram 9 K6 Sunnan 0,88 DSQ 6 2 1 4 13
Team Falk SS Fram 22 K6 Västan 0,88 6 4 7 3 1 14
Erik Benjaminsson / Gunbritt Andreasson Inger Henningsson SS Fram 48 K6 Suzanna 0,88 DSQ 2 4 5 5 16
Thomas Andreasson / Kent Andreasson SS Fram 15 K6 Freja 0,88 2 5 9 7 7 21
Tomas Andersson/ Andersson SS Fram 25 K6 Gripen 0,88 4 8 3 8 6 21
Percy Andersson/Göran Hastler SS Fram 49 K6 Matilda 0,88 5 7 8 9 2 22
Bertil Engdahl BJK 51 K6 Bullen 0,88 7 9 6 4 9 26
Dick Magnusson / Anders Andersson SS Fram 2 K6 Eian 0,88 8 10 10 10 10 38
Anders Hedin SMSS 50 K6 Galanth 0,88 DNC          
Erik Litander / Karel Friedl SS Fram 32 K6 Drivved 0,88 DNC          
                       

Resultatlista Bertas kanna 2012 Segling 1 Segling 2 Segling 3 Segling 4 Segling 5 Slutresultat
Rorsman Klubb Segelnr Typ Namn K-tal Plats Plats Plats Plats Plats Totalt
Per-Oskar Carlsson / Karl-Olle Gran  BJK 3 K6 Anzy 0,88 3 3 5 2 3 16
Royne Moberg/ Ulrik Olsberg * SS Fram 38 K6 Tuli 0,88 1 1 1 6 8 18
Team Falk SS Fram 22 K6 Västan 0,88 6 4 7 3 1 21
Ingemar Fredriksson/ Reine SS Fram 9 K6 Sunnan 0,88 DSQ 6 2 1 4 24
Erik Benjaminsson / Gunbritt Andreasson Inger Henningsson SS Fram 48 K6 Suzanna 0,88 DSQ 2 4 5 5 27
Tomas Andersson/ Andersson SS Fram 25 K6 Gripen 0,88 4 8 3 8 6 29
Thomas Andreasson / Kent Andreasson SS Fram 15 K6 Freja 0,88 2 5 9 7 7 30
Percy Andersson/Göran Hastler SS Fram 49 K6 Matilda 0,88 5 7 8 9 2 31
Bertil Engdahl BJK 51 K6 Bullen 0,88 7 9 6 4 9 35
Dick Magnusson / Anders Andersson SS Fram 2 K6 Eian 0,88 8 10 10 10 10 48
Anders Hedin SMSS 50 K6 Galanth 0,88 DNC          
Erik Litander / Karel Friedl SS Fram 32 K6 Drivved 0,88 DNC          
                       

Tider för alla seglingar

Resultat till KLM K:6or, Ägirskölden och Kosterpokalen 2012 Segling 1 10:05 10:10 Segling 2 11:15 11:20 Segling 3 13:35 13:40 Segling 4   Segling 5 10:05  
Rorsman Klubb Segelnr Typ Namn K-tal Mål kl Korrtid Plats Mål kl Korrtid Plats Mål kl Korrtid Plats Mål kl Plats Mål kl Korrtid Plats
Thomas Andreasson / Kent Andreasson SS Fram 15 K6 Freja 0,88 10:53:42 00:38:27 3 12:03:53 00:38:37 6 14:16:49 00:32:24 11 15:24:37 7 13:23:39 02:54:49 9
Erik Benjaminsson / Gunbritt Andreasson Inger Henningsson SS Fram 48 K6 Suzanna 0,88 10:58:09 DSQ DSQ 12:01:46 00:36:45 2 14:15:08 00:30:55 6 15:23:30 5 13:21:15 02:52:42 7
Team Falk SS Fram 22 K6 Västan 0,88 10:56:06 00:40:34 8 12:02:50 00:37:42 4 14:16:11 00:31:50 9 15:22:59 3 13:18:44 02:50:29 3
Per-Oskar Carlsson / Karl-Olle Gran  BJK 3 K6 Anzy 0,88 10:53:43 00:38:28 4 12:02:23 00:37:18 3 14:15:29 00:31:14 7 15:21:24 2 13:21:09 02:52:37 5
Anders Hedin SMSS 50 K6 Galanth 0,88 DNC                          
Bertil Engdahl BJK 51 K6 Bullen 0,88 10:56:14 00:40:41 9 12:07:22 00:41:41 10 14:15:46 00:31:28 8 15:23:17 4 13:25:25 02:56:22 10
Percy Andersson/Göran Hastler SS Fram 49 K6 Matilda 0,88 10:55:27 00:40:00 7 12:04:17 00:38:58 9 14:16:25 00:32:03 10 15:25:49 9 13:21:02 02:52:31 4
Erik Litander / Karel Friedl SS Fram 32 K6 Drivved 0,88 DNC                          
Ingemar Fredriksson/ Reine SS Fram 9 K6 Sunnan 0,88 10:54:57 DSQ DSQ 12:04:02 00:38:45 7 14:14:42 00:30:32 3 15:21:04 1 13:21:12 02:52:39 6
Royne Moberg/ Ulrik Olsberg * SS Fram 38 K6 Tuli 0,88 10:53:18 00:38:06 2 12:01:43 00:36:43 1 14:12:25 00:28:32 1 15:23:54 6 13:25:02 02:56:02 11
Tomas Andersson/ Andersson SS Fram 25 K6 Gripen 0,88 10:55:06 00:39:41 6 12:04:32 00:39:11 8 14:14:43 00:30:33 4 15:25:20 8 13:22:18 02:53:37 8
Dick Magnusson / Anders Andersson SS Fram 2 K6 Eian 0,88 11:00:25 00:44:22 10 12:07:48 00:42:04 12 14:19:25 00:34:41 12 15:32:57 9 13:40:25 03:09:34 12
                                       
Arne Goksöyr     K32 Cantanan 1,02 10:39 00:35:28 1 11:53:37 00:39:23 11 14:04:41 00:30:17 2     12:43:44 02:41:54 1
Peter Härdén/ Bertil Sahlin   53 K25 Castanj 0,96 10:45:21 00:38:44 5 11:54:32 00:37:57 5 14:06:55 00:30:38 5     12:57:49 02:45:54 2